Historia est magistra vitae.   "Historia jest nauczycielką życia"

Komornik Dębno

Komornik Dębno

Tagi: Komornik Dębno, Dębno komornik, licytacje komornicze Brzesko

Andrzej Tesarski – Komornik Sądowy przy SR w Brzesku

ul. Kościuszki 6, 32-800 Brzesko, tel. 14 651 04 26

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Brzesku Andrzej Tesarski

Kancelaria Komornicza nr III w Brzesku
ul. Kościuszki 6
32-800 Brzesko

Kontakt
telefoniczny

 
tel. +48 14 651 04 26
kom. +48 605 608 668

Komornik Dębno | Komornik przy Sądzie Rejonowym w Brzesku Andrzej Tesarski

Najczęściej pobierane dokumenty:

WNIOSEK EGZEKUCYJNY :

PDF: | DOC: | ODT:

WNIOSEK ALIMENTACYJNY :

PDF: | DOC: | ODT:

OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE :

PDF: | DOC: | ODT:

WIĘCEJ DOKUMENTÓW :

Komornik Dębno, Dębno komornik, Licytacje komornicze Brzesko, Komornik przy Sądzie Rejonowym w Brzesku Andrzej Tesarski

Na czym polega praca komornika

Licytacja komornicza to licytacja majątku dłużników, którzy nie spłacali swoich długów w terminie.

Jeżeli komornik nie będzie mógł wyegzekwować długu w inny sposób, dokona sprzedaży majątku należącego do dłużnika co postawi samego dłużnika i jego rodzinę w mało komfortowej sytuacji. Aby wziąć udział w licytacji komorniczej należy wpłacić wadium w wysokości jednej dziesiątej wartości przedmiotu licytacji. W przypadku opóźnienia w płatności zainteresowane strony nie biorą udziału w licytacji.

Źródło fotografii:
Obraz autorstwa wirestock na Freepik

Jak skutecznie wyjść z długów, a jakich działań najlepiej unikać?

Problemy finansowe mogą dotknąć każdego. Ale ogólnie rzecz biorąc, wyjście z sytuacji jest nadal możliwe, o ile aktywnie staramy się poprawić sytuację. Niestety wiele osób zadłużonych popełnia ten sam błąd, biernie czekając, aż problem sam zniknie. Boimy się spłaty, chowamy głowę w piasek i udajemy, że nie mamy długów: nie odbieramy telefonów i pism, nie otwieramy drzwi wierzycielom, powtarzamy sobie „będzie dobrze” itd. Jednocześnie jedynym rezultatem są tylko problemy finansowe. Będzie się pogłębiał, więc trzeba sobie uświadomić, że problemy z zadłużeniem same nie znikną i trzeba je jak najszybciej rozwiązać.

Kolejnym błędem jest zaciąganie kolejnych długów, aby spłacić poprzednie. Często myślimy, że w ten sposób wydostaniemy się z kłopotów finansowych lub przynajmniej zyskamy na czasie. Jednak jak pokazuje praktyka zaciąganie większej ilości kredytów, pożyczek czy chwilówek tylko pogłębi problem. Nazywa się to spiralą zadłużenia – pożyczamy coraz więcej i zadłużamy się coraz bardziej, aby wyjść z kłopotów.

Komornik Dębno, Dębno komornik, Licytacje komornicze Brzesko, Komornik przy Sądzie Rejonowym w Brzesku Andrzej Tesarski
Źródło fotografii: Obraz autorstwa pressfoto na Freepik

Zastanów się nad przyczynami Twojej sytuacji

Jeśli chcesz uzyskać szybkie i trwałe rezultaty w walce z długami, musisz podjąć radykalne działania. Zastanów się nad swoją obecną sytuacją. Przede wszystkim, skąd wzięło się Twoje zadłużenie. Jeśli uświadomisz sobie, że jest to wynikiem Twoich nieprzemyślanych i nie zawsze mądrych działań, to jesteś już w połowie drogi do sukcesu.

Aby wyjść z bagna długów, musisz wziąć pełną odpowiedzialność za konsekwencje swoich działań i radykalnie zmienić sposób myślenia o sprawach finansowych.

Źródło fotografii:
Obraz autorstwa wirestock na Freepik

Komornik Dębno, Dębno komornik, Licytacje komornicze Brzesko, Komornik przy Sądzie Rejonowym w Brzesku Andrzej Tesarski

Przyjrzyj się dokładniej swojemu zadłużeniu. Przeczytaj wszystkie umowy pożyczek, jakie aktualnie spłacasz. Wybierz tę, która generuje największe koszty (ma najwyższe oprocentowanie lub wymaga szybkiej spłaty) i najpierw skup się na nadpłacaniu właśnie tego najdroższego długu, a resztę spłacaj tylko w wymaganych kwotach. Od razu, gdy uda Ci się pozbyć pierwszego najgroźniejszego źródła zadłużenia, zacznij tak samo postępować z drugim w kolejce. Kwotę, którą dotychczas przeznaczałeś na spłatę pierwszej pożyczki, dodaj do minimalnej rat wymaganej za tę drugą i spłacaj właśnie taką kwotę. Powstanie tak zwany efekt kuli śniegowej, który pozwoli Ci na znacznie szybsze wyjście zadłużenia. Będzie to wymagać systematyczności, poświęcenia i samozaparcia, ale możesz być pewny, że przyniesie szybkie i wymierne efekty.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Wielu Polaków nie posiada żadnych oszczędności. Skutkuje to koniecznością zadłużania się w obliczu każdej nieprzewidzianej sytuacji życiowej, przykładowo konieczności zakupu nowego sprzętu RTV czy AGD lub skorzystania z płatnej usługi medycznej. Takie postępowanie jest nierozsądne i może prowadzić do naprawdę poważnych problemów finansowych. Dlatego właśnie, już w momencie, kiedy zaczniesz wychodzić na prostą i zostanie Ci do spłacenia tylko jeden dług, zacznij oszczędzać. Dąż do odłożenia co najmniej 6- krotności swoich miesięcznych zarobków. Początkowo taka kwota może przerażać i wydawać się niemożliwa do osiągnięcia, ale spokojnie, nikt przecież nie mówi o odłożeniu całej tej gotówki na raz. Zacznij od odkładania na koncie oszczędnościowym niewielkich kwot. Rób to, choćby miały one być symboliczne i wynosić kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Pomoże Ci to wyrobić nawyk oszczędzania, który zaprocentuje w niedalekiej przyszłości i pozwoli wyjść z długów w każdej sytuacji.

Back to top